Kaip parašyti originalų sveikinimą?

Kaip parašyti originalų sveikinimą?
Kaip parašyti originalų sveikinimą?

Sveikinimų rašymas -tai puikus būdas parodyti savo rūpestį ir dėkingumą jums ypatingiems žmonėms. Puikus sveikinimas gali padėti gavėjui pasijusti mylimam, vertinamam ir prisimintam jo ar jos šią nuostabia dieną. Tačiau ne visada lengva sugalvoti originalų sveikinimą, kuris teisingai atitiktų šią progą.

Rašydami sveikinimus svarbu užtikrinti, kad jūsų sveikinimas būtų asmeniškas. Pasistenkite pagalvoti apie konkrečius prisiminimus, kuriuos turite su gavėju ir kuriuos galite pabrėžti savo sveikinime. Pavyzdžiui, jei per paskutinį gimtadienį kartu juokėtės arba jis/ji neseniai padarė jums ką nors malonaus, pasinaudokite tuo kaip įkvėpimu savo sveikinime. Jei tiesiog iš karto negalite prisiminti jokių unikalių prisiminimų, nesijaudinkite. Vis tiek galite parašyti nuoširdžią žinutę, sutelkdami dėmesį į tai, kiek daug jie jums reiškia ir kodėl nusipelnė nuostabios jūsų sveikinimo.

Pateikiame keletą patarimų, kaip sukurti tobulą sveikinimą

Asmeniniai sveikinimai susideda iš trijų dalių:

  1. Aplinkybės ar progos paminėjimo;
  2. Suasmeninto palyginimo, užuominos į tam tikrus asmens bruožus;
  3. Palinkėjimo.

Eilės tvarka nėra labai svarbi, todėl kartais sveikinimas pradedamas ir palinkėjimu, ir aplinkybe. Aplinkybė ar proga yra ta vieta, kai paminime, kodėl ištariami šie sveikinimo žodžiai, pavyzdžiui, „Šią gražią dieną“, „Kai grįžta paukščiai ir žydi gėlės“, „gimtadienio proga“. Aplinkybės tikslas yra sukurti užuominą į šventinę nuotaiką, kad jubiliatas bent kelioms sekundėms pamirštų šventės organizacinius rūpesčius. Suasmeninimas yra daugiausiai pastangų reikalaujanti dalis, nes reikia pažinoti žmogų. Reikia išryškinti tik pačias geriausias savybes – darbštumą, žingeidumą, tikslo siekimą, gerą nuotaiką ir pan. Tokiu būdu jubiliatas matys, kad šis sveikinimas yra ne nukopijuotas iš kažkur, bet parašytas būtent jam. Tai susilaukia labai daug pritarimo ir nuostabos.

Galima panaudoti ir įvairias alegorijas, sutapatinimus su tam tikrais daiktas ar veikėjais, pavyzdžiui, „darbšti, kaip bitė“, „rūpestingas, kaip vilkas“, „ištikima, kaip gulbė“. Jei sveikinimas su humoru, galima paieškoti ir šiek tiek netradicinių variantų, pavyzdžiui, „bebaimis, kaip krabas“ ar „darbingas, lyg genys“.

Lyginant su tam tikrais daiktais ar veikėjais nereiktų pamiršti ir aplinkybių. Jei jau lyginame žmogų su gulbe, tai gal ir namus reiktų palyginti su lizdu, o jų gyvenamąją vietą su ežeru?…

Palinkėjimo dalis yra labai svarbi. Idealiai ji galėtų būti susijusi ir su dovana, kurią dovanojate kartu su sveikinimu. Jei tai bendrinis sveikinimas, tai palinkėjimas turėtų būti orientuotas į nematerialius dalykus. Įprasta pabrėžti, kad „pinigų visada užsidirbsi, o štai laimės…“. Dėl to reiktų žinoti ir žmogaus gyvenimo sąlygas bei siekius. Jei žmogus nori turėti savo namus, tai linkėti reikia susukti savo lizdą. Jei žmogus yra vyresnis, viskas, kas susiję su sveikata tinka kuo puikiausiai, nes nuo 40 metų daugumos žmonių gyvenime sveikata kyla prioritetų sąraše. Jei šeimoje kyla barnių, linkėti reikėtų darnos, harmoningų santykių, kantrybės, empatijos ir t.t. Jei žmogus turi viską, jam galima palinkėti skristi į kosmosą. Kai žmonės nesiskundžia sveikatos problemomis ir yra pakankamai pasiturintys, gyvena darniai ir gražiai, niekada nepakenks papildomos stiprios emocijos ir nuotykiai. Tai labai vertingos patirtys, pavyzdžiui, galima palinkėti šokti nuogam su parašiutu, daryti špagatą ant dviejų šalia vienas kito bėgančių dramblių Tailande, tapti pirmuoju kobrų užkalbėtoju Lietuvoje ir t.t. Galima atmesti į šoną humorą ir palinkėti tiesiog išvažiuoti į ilgą romantišką kelionę. Tinka viskas, po ko lieka patys gražiausi prisiminimai. Beje, tokie palinkėjimai turi motyvuoti siekti naujų aukštumų ir susidoroti su įvairiais iššūkiais.

Nuo ko pradėti rašyti savo sveikinimą?

Sveikinimų rašytojas

Paimkite popieriaus lapą ir padalinkite jį į tris stulpelius. Pirmame stulpelyje parašykite keletą epitetų nusakančių aplinkybes. Tada antrajame stulpelyje aprašykite žmogų. Trečiajame stulpelyje parašykite ko linkite. Tada pabandykite pavedžioti rodykles nuo vieno stulpelio įrašo prie kito. Taip pradės ryškėti jūsų sveikinimo kontūrai. Jei sugebėsite dar jį ir sueiliuoti – bus trigubai šauniau, nes šiuolaikiniai žmonės vis mažiau ir mažiau domisi poezija. O juk kur poezija, ten ir gali gimti daina.

Svarbu prisiminti, kad nors kuriant sveikinimus skatinamas kūrybiškumas, ne mažiau svarbu vartoti teisinga sveikinimo toną. Kurdami sveikinimus visada turėtumėte atsižvelgti į tai, kas skaitys jūsų sveikinimą – tai, kas viename kontekste gali atrodyti juokinga ar protinga, kitame kontekste gali būti neteisingai suprasta. Visada vartokite profesionalią kalbą ir laikykitės temų, kurios bus prasmingos bet kokioje situacijoje.

Kokių klaidų nedaryti rašant sveikinimą?

  • Venkite bendrinių, neįkvepiančių frazių. Bendri pranešimai gali būti suvokiami kaip nenuoširdūs ar net įžeidžiantys. Vietoj to rinkitės žodžius, kuriais išreiškiami nuoširdūs jausmai ir dėkingumas gavėjui.
  • Įsitikinkite, kad gavėjo vardą rašote taisyklingai. Niekas taip nesukelia abejonių dėl nuoširdumo, kaip neteisingai parašytas kieno nors vardas. Dukart patikrinkite rašybą, kad įsitikintumėte, jog ji teisinga.
  • Nepamirškite pridurti žavingo kreipinio. Priklausomai nuo jūsų santykių, tai gali būti bet koks kreipinys – nuo “brangus” ar “mielas” iki pravardės ar augintinio vardo, kuriuo vadinate vienas kitą.
  • Venkite perdėto sentimentalumo ir pasipūtimo. Žinutę rašykite lengvai ir maloniai, bet įsitikinkite, kad ji vis tiek yra nuoširdi ir prasminga.
  • Nesistenkite būti pernelyg protingi ar šmaikštūs. Sveikinimas turėtų būti nuoširdus, todėl juokelius suprantamus tik jums apribokite iki minimumo.
  • Jei rašote gimtadienio sveikinimą susilaikykite nuo amžiaus minėjimo, nebent žinote, kad gavėjas neprieštaraus. Gimtadieniai – tai laikas šlovinti jaunystę, todėl kai kuriems senėjimo paminėjimas gali būti įžeidžiantis.
  • Nepateikite jokių neigiamų ar nepageidaujamų komentarų. Tai laikas išreikšti meilę ir dėkingumą, o ne užsiminti apie ką nors, kas galėtų įžeisti gavėjo jausmus.

Kad sveikinimas būtų originalus, nebūtinai turi būti sudėtingas – tik pasistenkite būti kiek įmanoma asmeniški, dėmesingi ir pozityvūs. Turėdami omenyje šiuos patarimus, galėsite sukurti tinkamą sveikinimą, bet kuriai ypatingai progai.

Kiekvienas nusipelno jaustis prisimintas ir įvertintas savo gimtadienio, Kalėdu, mamos diena ar kitos šventės proga!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jums taip pat gali būti įdomu
Velykų vainikas
Skaityti

Velykų vainikas

Velykų vainikas yra nepakeičiamas pavasario švenčių atributas, neatsiejamas nuo Velykų šventės. Tai tradicinis dekoravimo elementas, kuris atspindi atgimimo…