Kokios būna pramogos prie Baltijos jūros?

Pramogos Baltijos jūroje

Kokios šiais metais madingos pramogos Baltijos pajūryje? Pastaruoju metu pramogų ir pramogautojų mados smarkiai pasikeitė, todėl dabar ieškoma aktyvių ir prasmingų, tvarių pramogų. Kas tai yra? Daugiau gamtos, mažiau žmonių, daugiau veiklos, mažiau sėdėjimo ir žiūrėjimo. Taip koncertams ir kultūriniams renginiams teks užleisti vietą aktyvioms ir kartais net ekstremalioms pramogoms. Baltijos pajūris – ideali vieta suderinti gamtą ir aktyvias pramogas.

Pramogos pajūryje yra kelių rūšių:

 1. Aktyvios pramogos prie Baltijos jūros ir kitų vandens telkinių;
 2. Vakarėliai, naktiniai klubai, koncertai ir kiti renginiai;
 3. Pramogos šeimoms su įvairaus amžiaus vaikais;
 4. Kultūros ir turizmo pramogos;
 5. Sveikatingumo pramogos – SPA, baseinai, įvairios procedūros kurorte.

Bet šiandien norime pristatyti unikalias Baltijos jūrai būdingas pramogas.

Pasiplaukiojimas irklente (SUP)
Bodyboardingas – banglentė atsigulus
Pasiplaukiojimas banglente
Wing surfer pramogos
Nardymas Baltijos jūroje su specialiu skuteriu
Slydlentės – skimboarding
Jėgos aitvarai
Pasivažinėjimas riedlente

Visoms pramogų rūšim būtų galima skirti po atskirą straipsnį, tačiau apsiribosime aktyviomis pramogomis prie Baltijos jūros arba kituose vandens telkiniuose.

Kai aplink siaučia pandemija ir daugelis pramogų tiesiog uždaryta neapibrėžtam laikui, lieka tik pramogos gamtoje, saugiu atstumu, mažomis grupėmis žmonių. Tai visiškai saugios pramogos pajūryje, nes nereikia stumdytis tarp žmonių, o galima mėgautis visiška ir nevaržoma judesių laisve. Visos šios pramogos Palangoje organizuojamos ne pirmus metus, tačiau apie jas mažai kas yra žinoma.

Dėl to skaitykite toliau, nes pateiksime tikrai nenuvalkiotas idėjas, kaip turiningai ir šauniai praleisti laiką Palangoje ir kituose Lietuvos pajūrio kurortuose.

Pasiplaukiojimas irklente (SUP)

Pastaruoju metu tai vienas iš labiausiai populiarėjančių aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Irklentė (SUP) – tai speciali buriavimo lenta, ant kurios galima plaukti stovint arba atsisėdus. Ji yra pakankamai plati, kad išlaikytų stabilumą net ir judriuose vandenyse. Irklentės gali būti kietos arba pripučiamos, tačiau jų veikimo principas lieka toks pats. Žmogus tiesiog stovi stačias ant irklentės ir irstosi ilgu irklu. Aišku, imamasi ir saugumo priemonių – viena koja visada yra pritvirtinta prie irklentės specialiu dirželiu. Kad nugriuvus į vandenį irklentės nenuneštų srovė ir būtų galima ant jos visada užlipti. Irklas taip pat gali būti tvirtinamas prie rankos, kad nepasimestų. Be to rekomenduojama dėvėti specialią gelbėjimosi liemenę. Visa tai yra saugumui užtikrinti. Jei vanduo šaltas, vilkimas specialus hidrokostiumas, kuris nepraleidžia vandens ir apsaugo žmogaus kūną nuo šalto vandens ir vėjo.

Irklente galima plaukioti Baltijos jūroje, o taip pat ir Danės arba Šventosios upe. Irklentėmis plaukiojama ir netoliese esančiuose vandens telkiniuose – tvenkiniuose bei ežeruose.

Kuo šis pasiplaukiojimas irklente ypatingas?

 • Galima plaukioti vienam arba dviese ar trise.
 • Prieš plaukiant Baltijos jūroje būtina išklausyti instrukcijas.
 • Ši pramoga tinka ir pradedantiesiems ir jau pažengusiems irklentininkams – iššūkių pakaks tikrai…
 • Pramogos metu suteikiama irklentė, hidrokostiumas, apsaugos priemonės. Savų irklenčių turėti nereikia.
 • Fizinės jėgos ir ištvermės reikalaujantis užsiėmimas, todėl tai itin naudingas laisvalaikio praleidimo būdas.

Irklenčių nuomos ieškokite visuose kurortuose.

Bodyboardingas – banglentė atsigulus

Baltijos jūra – ne Atlanto vandenynas su savo milžiniškomis bangomis, todėl būtent pas mus yra puiki galimybė išbandyti banglenčių sportą ir visas jo atmainas. Bodyboardingas – viena iš tokių atmainų. Tai plaukimas banglente atsigulus, o ne stovint.

Bodyboardingo lenta yra kiek kitokia, nei tradicinė banglentė. Jos priekis ir galas ne tokie smailūs ir užapvalinti. Dėl to galima pagauti nedidelę bangą ir ja nušliuožti pakankamai toli. Tai puikus būdas pradėti mokytis čiuožti banglente, nes būtent bodyboardingas supažindina su esmine čiuožimo bangomis dinamika ir principais. Palangoje ir kituose kurtuose ši paslauga vykdoma laikantis visų saugumo reikalavimų. Lenta yra pritvirtinama prie rankos specialiu dirželiu, kad nuslydus visada būtų galima susigrąžinti lentą ir ant jos užsiropšti dar kartą ir taip palaukti kitos bangos. Taip pat išduodamas hidrokostiumas, jei vanduo ar oras yra šaltas.

Pasiplaukiojimas banglente

Daug skeptikų sakė, kad banglente plaukioti Baltijos jūra neįmanoma. Tai pasirodė esanti visiška netiesa. Baltijos jūra ties Palanga, Šventąja yra pakankamai banguota, todėl banglente pagauti bangą tikrai įmanoma. Dažnai vėjuotą dieną į jūrą lipti maudytis neleidžia pakrantės gelbėtojai. Tokią dieną galima laisvai išbandyti banglenčių sportą. Jei oras šaltas, apsivelkate hidrokostiumą, čiumpate banglentę ir pirmyn gaudyti bangų. Tai ekstremali pramoga, tinkama gerai plaukti mokantiems ir drąsiems žmonėms, nes banga greičiausiai banglentininką nuvers į šaltus purslus. Išsivaduoti iš bangų ir srovių galima tik išklausius specialias instrukcijas. Dėl to ši pramoga yra skirta tik suaugusiems ir savimi pasitikintiems žmonėms.

„Wing surfer“ pramogos

Tai visiškai nauja pramoga, atsiradusi vos 2020 metais. „Wing surfer“ reiškia buriavimą su sparnu. Viskas vyksta panašiai, kaip su burlente, tik ten burė pritvirtinama prie lentos, o čia specialus sparnas laikomas rankose, jis niekur nėra pritvirtinamas. Tai tarpinis variantas tarp burlentės ir jėgos aitvaro. Kadangi sparnas yra lengvas ir kompaktiškas, jį nesunku transportuoti ir valdyti, nereikia ilgo specialaus pasiruošimo, kaip bure arba aitvaru.

„Wing surfer“ pramogos yra dviejų rūšių:

 1. „Wing surfer“ su irklente;
 2. „Wing surfer“ su ilgąja riedlente (longboardu);

„Wing surfer“ su irklente – tai pramoga Baltijos jūroje ar kituose vandens telkiniuose, norintiems paplaukioti irklente kiek ekstremaliau. Paprastai irklente plaukiama gana iš lėto, gėrintis aplinka, stebint povandeninį gyvenimą. Su „Wing surfer“ sparnu irklentė tampa panaši į burlentę ir galima pasimėgauti greičiu. „Wing surfer“ su riedlente yra kita pramoga, kuri vyksta jau ant kranto. Tam tinka smėlėtas pajūris vėjuotą dieną. Tiesiog stojate ant specialios riedlentės, čiumpate sparną ir lekiate palei jūrą su vėjeliu. Riedlentė yra speciali, pritaikyta važinėti smėlėtu, o ne kietu paviršiumi – kalnų riedlentė su didesniais ir platesniais ratukais. Ši pramoga gali būti bet kokiu oru, svarbu, kad pūstų vėjas.

Nardymas Baltijos jūroje su specialiu skuteriu

Baltijos jūra neturi spalvingų uolų ir rifų, kurių gyvybė trauktų turistus su akvalangais ir nardymo entuziastus. Tačiau nardymas Baltijos jūroje dabar yra galimas būtent jūrinio skuterio („Sea scooter“) pagalba. Tai specialus prietaisas, kuris traukia į jį besilaikantį žmogų pakankamai greitai. Taip žmogus su akvalangu nuolatos juda ir gali stebėti povandeninį pasaulį.

Nardymas Baltijos jūroje yra nauja paslauga ir vykdoma šiltuoju sezonu nuo gegužės iki rugpjūčio. Su tokių jūros skuteriu galima nuplaukti toliau nuo kranto, kur vanduo yra skaidresnis ir stebėti Baltijos jūros povandeninį pasaulį tiesiog su akvalangu ir vamzdeliu.

Slydlentės – skimboarding

Dar viena unikali ir visiškai nauja pramogų rūšis iš banglenčių sporto pasaulio – slydlentės, arba angliškai skimboardai. Kaip toli galėtumėte nuslysti vandeniu? Slydlentė yra banglentės ir riedlentės hibridas. Ja galima slysti tik vandeniu, tačiau ji neturi banglentei reikalingo apatinio peleko, kad slydimas būtų geresnis. Be to tokia slydlente naudojamasi sekliuose vandenyse, tad jai nereikia jokių saugumo priemonių – vandens tik iki kelių. Skimboardingas yra labai nauja vandens pramoga ir banglenčių sporto atmaina, todėl prieš naudojantis būtina išklausyti instrukcijas.

Baltijos jūros paplūdimys skimboardingui yra idealiai tinkamas, nes tai smėlio paplūdimys be didesnių akmenų ir uolų, be to negilu. Važinėjate riedlente? Išbandykite vandens riedlentę – slydlentę, tikrai patiks.

Jėgos aitvarai

Lietuvos pajūryje jėgos aitvarai matomi jau nebe pirmus metus. Tai ekstremalus sportas, reikalaujantis ištvermės ir fiziškumo, taip pat reikia išmokti tą aitvarą valdyti tinkamai. Jėgos aitvarai – puiki pramoga visiems, norintiems laisvai skrieti bangomis. Bet ką daryti, jei oras prastas ir baisu nutolti nuo kranto? Pasivažinėjimas riedlente su jėgos aitvaru yra išeitis. Tai nauja pramoga skirta visiems, kas nenori sušlapti. Stovite ant specialios kalnų riedlentės, pritaikytos važinėti smėlėtu paplūdimiu, griebiate jėgos aitvaro vairalazdę ir pagavę vėją lekiate palei jūra tuščiu paplūdimiu. Ši pramoga tinkama bet kokiu metu, net ir anksti pavasarį, rudenį ar net žiemą, kai Baltijos paplūdimys yra tuščias. Tai gana ekstremali pramoga, nes galima ir netikėtai pakilti į orą. Kaip saugiai nusileisti tokiu atveju papasakoja instruktorius prieš pasivažinėjimą.

Pasivažinėjimas riedlente

Turbūt tai nevienintelis prie jūros organizuojamas ekstremnalus laisvalaikis. Prieš pasivažinėjimą riedlente su „Wing surfer“ sparnu ar jėgos aitvaru rekomenduojama pabandyti pasivažinėti ilgąją riedlente. Tai svarbu tiems, kurie niekada nėra stovėję ant riedlentės, bet norėtų tai išbandyti.

Pramogai naudojama speciali ilgoji riedlentė, skirta greitam važiavimui. Ji yra plati ir stabili, todėl tinka pradedantiesiems. Riedlentė atlaiko didelius svorius, todėl tinka bet kokio kūno sudėjimo žmonėms. Aišku, būtina laikytis visų saugumo reikalavimų ir važinėti riedlente tik su kelių ir alkūnių bei riešų apsaugomis, šalmu. Ši pramoga vyksta net ir apsiniaukusią ar lietingą dieną, todėl Palangoje a kitame kurorte yra itin populiari. Juk per atostogas mūsų Baltija ne visada lepina gerais orais.

Kiekviena pramoga trunka 2-3 valandas su pasiruošimu, tad per dieną galite išbandyti po 2-3 tokias pramogas. Šią vasarą susiplanuokite kelias dienas atostogų, kad išbandytumėte visas Baltijos pajūrio aktyvias pramogas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jums taip pat gali būti įdomu
Ką veikti Kaune?
Skaityti

Ką veikti Kaune?

Kaunas – didžiausias Lietuvos miestas (po sostinės), tai svarbus transporto, kultūros, mokslo ir kultūros centras. Beveik pačiame Lietuvos…
Idėjos mamos dienai
Skaityti

Idėjos mamos dienai

Mamos diena – šventė, kuri kiekvienai mamai sukelia daugybę gražių jausmų, emocijų. Susijaudinimas, dėkingumas, džiaugsmas, prisiminimai. Tai svarbi…