Mergvakaris kitaip: 9 Mergvakario idėjos

Mergvakario idėjos

Vestuvės – labai laukiama šventė, kuriai tiek moteris, tiek vyras dažniausiai ruošiasi kruopščiai, atsakingai ir ilgai. Juk suplanuoti reikia tiek daug visko: vieta, svečių skaičius, programa, valgiaraštis, dekoracijos, o kur dar suknelė, makiažas ir kitokie reikalai… Malonus, tačiau tuo pačiu kantrybės reikalaujantis procesas. Tačiau prieš pat vestuves laukia dar viena ypatinga diena/vakaras, tai – mergvakaris ir bernvakaris. Pakalbėkime šiandien būtent apie dailiosios lyties atstovių laukiamas linksmybes – mergvakarį. Pateiksime Jums 9 idėjas, kaip galima švęsti mergvakarį, kad šis būtų įdomus, netradicinis ir kitoks.

Kokios buvo mergvakario tradicijos anksčiau?

Prieš siūlydami netradicinius būdus, prisiminkime, kokios yra dažniausios mergvakario tradicijos, kaip ši šventė minima. Reikėtų paminėti, jog tai nėra šių laikų išradimas – mergvakaris Lietuvoje yra švenčiamas nuo senų laikų. Anksčiau į jį susirinkdavo artimiausios moterys: draugės, mama, seserys, tetos. Ši šventė būdavo ne itin linksma, labiau kvepėdavo liūdesiu, melancholija, atsisveikinimu. Juk moteris po mergvakario išeidavo iš savo tėvų namų, tapdavo suaugusi, savarankiška moteris. O kas gi mergvakaryje buvo veikiama? Liūdnos dainos (raudos, lyg per laidotuves), šeimos ir santykių istorijų pasakojimas, patarimai, šokiai. Rūtų skynimas, vainiko pynimas, kvietimas į vestuves, pyrago valgymas, plaukų šukavimas ir daug kitų užsiėmimų. Tai tik dalis apeigų, kurios buvo atliekamos mergvakariuose. Nepriklausomai nuo to, kaip buvo minima ši šventė, ar visos tradicijos buvo, ar tik dalis jų, mergvakario tikslas vienas – išlydėti jaunąją į savarankišką gyvenimą. Tai buvo jos paskutinis skaistumo ir „vaikiškumo“ vakaras. Visas šias tradicijas galima drąsiai naudoti ir šiandien, kodėl ne? Klausimas tik vienas: ar to norima? Šiandien žmonės dažnai ieško šiuolaikiškų būdų švęsti, tačiau tuo pačiu nori įpinti į programą ir kažkiek senovinių tradicijų.

Mergvakario idėjos

Mergvakaris

Mergvakaris tikrai neprivalo būti tradicinis. 9 mergvario idėjos, kaip galima švęsti mergvakarį kitaip, kad šis nebūtų nuobodus ir įprastas…

Kelionė į užsienį

Šiandien vis daugiau žmonių renkasi mergvakario šventimą užsienyje. Tai gali būti skrydis į Italiją, Prancūziją, Lenkiją – kur tik sugalvosite. Atvykus programa taip pat priklauso nuo organizatorių: ar rinksitės žaidimus mieste, turėsite paruoštą programą, ar keliausite į gerą restoraną pasilepinti maistu, gėrimais ir gyva muzika. Toks pasirinkimas geras, tačiau reikėtų iš anksto apgalvoti planą B (kas jeigu…), nupirkti bilietus, apgalvoti, ką, kaip ir kur veiksite. Vėluojantis lėktuvas, būsimoji nuotaka negali skristi ir t.t. Pasitaikyti gali visko, tačiau kas nerizikuoja, tas negeria šampano.

Pailsėkime

Būtent tokiais žodžiais gali prasidėti kvietimas švęsti mergvakario. Moterys dažnai visur skuba, lekia, dirba, o laiko sau, poilsiui ir draugėms lieka visai ne daug. Mergvakaris – puiki proga tai ištaisyti. Juk ši diena paskutinė, kuomet esate visiškai nepriklausoma, laisva. Poilsis viešbutyje su SPA paslaugomis, burbuline vonia, skaniais gėrimais, maistu ir slapčiausiais pašnekesiais tarp moterų. Jeigu orai lepina, galima puikiai praleisti laiką ir prie jūros, užsisakius restorano maisto išsinešimui arba užsisakius mergvakarių organizatorių paslaugas. Kartais pati geriausia draugių pramoga ir dovana yra būtent atvirumas, laikas kartu ir intymiausių paslapčių pasakojimas. Pabūkite kartu, artimai, be jokio skubėjimo, nuovargio ir streso.

Siūlome… pabėgti

Ne, tikrai ne nuo būsimo vyro ar draugių. Pabėgimo kambariai – puiki pramoga mergvakariui. Jų yra pačių įvairiausių: siaubo, galvosūkių ir daug kitų temų. Tai puikus būdas pabėgti nuo kasdienybės rūpesčių, gerokai pasukti galvą ir atšvęsti mergvakarį kitaip. Neretai žmonės patvirtina, jog pabėgimo kambariai labai juos suartina – juk visas situacijas, iškilusias problemas, galvosūkius ir klausimus turite spręsti kartu. Po vestuvių draugės išlieka draugėmis, todėl neretai ne tik džiaugsmu, bet ir liūdesiu pasidalinama. Tvirtai draugystei labai padeda mokėjimas išklausyti, suprasti, paklausti, patylėti, pasakyti – viskam savas laikas ir sprendimo būdas, kaip ir pabėgimo kambariuose. Ar pabėgsite?

Šokoladinis mergvakaris

Šokoladinis mergvakaris

Taip, taip, būtent šokoladinis. Tai pramoga, kurios metu išgirsite unikalią šokolado atsiradimo istoriją, sudalyvausite akloje degustacijoje, pabendrausite su šokolado meistru, galėsite pačios pasigaminti pačių šviežiausių saldainių. Tai puiki proga išbandyti kažką naujo, o jeigu esate jau bandžiusios – pakartoti. Tai tikra atgaiva sielai ir gomuriui. Nepamirškite galimybės išsilieti šiai šventei būdingų pikantiškų figūrėlių. Kol lauksite sustingusių saldainių, lepinsitės šokolado fondiu su vaisiais ir galėsite į valias plepėti, linkėti, juoktis, prisiminti, džiaugtis ir tiesiog būti čia ir dabar. Visas veiksmas vyksta Kauno senamiestyje įsikūrusioje kavinėje „ŠOKOLADINĖ“ ir už jos durų esančioje šokolado gamybos manufaktūroje.

Pikantiškai, drąsiai, n18

Kaip atsisveikinti su skaistybe ir suvokti, jog nuo rytojaus būsite visiškai įsipareigojusi tik vienam vyrui. Ir varge, ir džiaugsme. Ir name, ir darbe. Tik vienam ir mylimiausiam vyrui. Atšvęskite paskutinę laisvės dieną pikantiškai. Ne, ne, nekviečiame liūdėti, kviečiame pasinaudoti paskutine galimybe drąsiai pašėlti. O pasiūlymų, patikėkite, labai gausu… Naktiniai klubai su striptizo šokėjais, pabėgimo kambarys pilnamečiams, vilionių kupinos pramogos, dovanos, ekskursijos. Pasiūlymų yra daug, tereikia išsirinkti ir … pirmyn.

Pamoka, dirbtuvės, kursai, degustacijos

Tai dar vienas puikus būdas švęsti mergvakarį. Užsiėmimų yra įvairiausių, tad kodėl nepasinaudojus tokia proga? Makiažo pamokos sau, maisto, gėrimų degustacijos. Kūrybinės dirbtuvės – pagaminkite kartu su draugėmis puokštę, muilą, tortą, ypatingus desertus, papuošalus, kvepalus. O gal norite susipažinti su deimantais, jo savybėmis? O gal apsilankyti įdomioje parodoje? Idėjų tiek daug, kad užteks tikrai visoms būsimoms nuotakoms. Galima paieškoti norimo kupono svetainėse arba tiesiog sugalvoti pramogą patiems ir susisiekti su norimu užsakovų. Nereikia bijoti siūlyti įmonėms savo idėjų, galbūt tai puiki pradžia.

Mergvakaris „ant vandens“

Mergvakaris laive

Vandens pramogos, tai nepamirštama idėja mergvagvakariui pvz:pasiplaukiojimas kateriu, laivu, irklentėmis, valtimi – rinkitės, ko širdis geidžia. Tai puikus būdas prasiblaškyti, susilieti su gamta, pailsėti ir tuo pačiu gerai pasilinksminti. Galima suorganizuoti pasiplaukiojimą su norima muzika, vaišėmis, programa. O gal norite išbandyti nardymo pramogą? Kodėl ne? Nepamirškite pasirūpinti fotografu, kuris viską įamžins ten – vandens gelmėse.

Mergvakaris namuose

O taip, įprasta, jog mergvakaris švenčiamas kažkur, bet ne namie. O kodėl? Jeigu turite sodybą ar didesnį butą-namą, išnaudokite taip. Pižamų vakarėlis, šventės vedėjai į namus, ypatingos staigmenos, dekoracijos. Viską galima padaryti taip, kaip norite.

Senos tradicijos – geros tradicijos. 

Šiandien moterys kartais pasirenka senas lietuviškas mergvakario tradicijas. Sukurkite ypatingą mergvakarį, kuriame pabuvę, grįšite į praeitį. Lietuvių liaudies tautiniai drabužiai, rūtos, įvairūs instrumentai (kanklės, švilpukai, skudučiai ir t.t.), dvi kasos ir vainikas ant galvos. Tai, ko reikia tikram, tradiciniam mergvakariui. Užsiėmimai, veiklos, šokiai, dainos, žaidimai, patarlės – viskas, kaip senovėje. Nepamirškite ir tradicinių patiekalų: duonos, balto sūrio, medaus, žolelių arbatos, pyrago (kasa) ir t.t. Paskaitykite išsamiau apie tradicinį lietuvišką mergvakarį ir nustebsite sužinoję, koks įdomus jis buvo ir gali būti šiandien.

Kad ir kur pasirinksite švęsti mergvakarį, nepamirškite jo įamžinti. Pasinaudokite profesionaliomis fotografo paslaugomis arba, jeigu turite tinkamą įrangą bei įgūdžių, fotografuokite patys. Tokią progą norėsis prisiminti ilgai, o tai padaryti padės geros, kokybiškos nuotraukos ar visas fotoalbumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jums taip pat gali būti įdomu
Ką veikti Vilniuje
Skaityti

Ką veikti Vilniuje?

Vilnius – Lietuvos sostinė, nuostabus miestas, į kurį kiekvienais metais suplūsta daugybė turistų. Čia tikrai yra ką veikti, ką…
Ką veikti Kaune?
Skaityti

Ką veikti Kaune?

Kaunas – didžiausias Lietuvos miestas (po sostinės), tai svarbus transporto, kultūros, mokslo ir kultūros centras. Beveik pačiame Lietuvos…
Velykų žaidimai
Skaityti

Smagūs Velykiniai žaidimai

Šv. Velykos – gražiausia pavasario šventė, kuri leidžia mėgautis atgimstančia gamta, gražiomis spalvomis, artimų žmonių buvimu šalia. Tai…