Įdomios team building idėjos

Team building idejos

Team building – išvertus šį terminą pažodžiui gautumėme „komandos formavimas“ terminą, tačiau šis nėra dažnai vartojamas. Tai įmonės bendra veikla, kurioje dažniausiai dalyvauja visi arba dauguma darbuotojų. Be priežasties atsisakymas dalyvauti įmonės team building veikloje yra tarsi nepagarba arba įmonės vertybių ir komandos dvasios ignoravimas. Tokie „vakarėliai“ padeda įmonės darbuotojams pasijausti dar stipresne komanda, geriau pažinti vienas kitą, smagiai praleisti laiką, turėti gražių bendrų prisiminimų. Ir svarbiausia, tai gali būti pirmas kartas. Neteko plaukti baidare? Niekada nebuvote siaubo kambaryje? Tai puiki proga išbandyti tai pirmą kartą.

Šiandien komandos formavimas vyksta daugelyje įmonių, tačiau ne visada jis vertinamas teigiamai. Būna, jog pritrūksta laiko, žinių ar tiesiog motyvacijos suorganizuoti kažką naudingo, įdomesnio, todėl team buildingas įvyksta paskubomis. Dažnai pasirenkama sodyba, kavinė, salė, kurioje atvyksta žmogus, kuris veda žaidimus ir visaip kaip linksmina dalyvius. Jeigu renginio vedėjas geras – geras laikas garantuotas, tačiau metai iš metų organizuojami team buildingai gali tapti panašūs į prieš tai buvusius ir tiesiog pabosti. O juk taip norisi suorganizuoti tokį renginį, kuriame visi iš tikrųjų norėtų dalyvauti, tiesa?

Rengiant komandos formavimą, itin svarbu kurti tokias veiklas, kurios ne tik suteiktų malonumą, bet ir sustiprintų komandos ryšius. Įvairios pramogos kolektyvui, pritaikytos prie kolektyvo pomėgių ir interesus, gali paversti įprastą komandos formavimo renginį į neįkainojamą patirtį, kurioje kiekvienas narys jaučiasi įtrauktas, įvertintas ir motyvuotas tobulėti kartu su komanda.

16 team building idėjų

Pristatatome Jums įvairias team building idėjos, kurios, mūsų manymu, vertos dėmesio. Galbūt kažkuria idėja pasinaudosite ir Jūs arba atrasite naujų minčių.

Team Building - Šiaurietiško ėjimo žygis

Šiaurietiškas ėjimas: Norisi kažko originalaus, o tuo pačiu naudingo ne tik protui, bet ir kūnui? Tegul tai būna šiaurietiškas ėjimas. Tai nuostabus užsiėmimas, puikus sveikatinimosi būdas. Kitaip vadinamas – vaikščiojimas su lazdomis, kuriuo metu dirba net 90 procentų raumenų. Jeigu pasirinksite šiaurietišką ėjimą su kolegomis, turėsite puikią galimybę kartu ugdyti kantrybę, ištvermę. Šių savybių labai reikia ir dirbant komandinį darbą.

Gamyklos aplankymas: Aplankyti gamyklą ar įmonę yra neįkainojama galimybė komandai gilintis į pramonės pasaulį, susipažinti su gamybos procesais bei inovacijomis. Toks vizitas suteikia galimybę tiesiogiai pamatyti, kaip kuriami ir gaminami produktai, pradedant žaliavų paruošimu ir baigiant galutiniu produktu. Grupės nariai gali dalyvauti interaktyviose užduotyse, tokiose kaip žinių viktorinos apie įmonę, praktiniai užsiėmimai ar netgi konkursai, kurie skatina komandinį darbą ir kūrybiškumą. Tai ne tik lavina žinias, bet ir skatina mąstyti apie ekologiją, efektyvumą ir inovacijas, taip pat stiprina ryšį tarp komandos narių, suteikdama jiems bendrą patyrimą ir naujų įžvalgų.

Siaubo kambariai: Norite patirti naujų įspūdžių, adrenalino? Siaubo kambariai sukurti tam, kad nuobodulys neegzistuotų. Tai gali būti puiki proga ne tik smagiam vakarėliui, bet ir team buildingui. Siaubo kambariai gali būti įvairūs, pvz. Helovyno tematika, vorų ir daugybė kitų. Galvosūkių siaubo kambariai (kitaip vadinami pabėgimo) skatina gerokai pasukti galvą ir kartu, komandiškai spręsti užduotis ir siekti vieno tikslo. Tai itin svarbu ir darbe, todėl toks pabėgimo kambarys gali būti puiki treniruotė mokantis kuo produktyviau dirbti komandoje.

Apsilankymas SPA: Daugybė rūpesčių darbe, nesibaigiantys planai, susitikimai, pasitarimai, dokumentų krūvos ir lekiantis laikas… O kas, jeigu su komanda tiesiog imti ir pabėgti team buildingui į SPĄ? Tai gera idėja vien jau dėl to, jog pailsėjęs žmogus yra žymiai laimingesnis, nuoširdesnis ir draugiškesnis, o su tokiu bendrauti visada malonu. Kartais dėl didelio darbo krūvio, laiko stokos ar nuovargio nelieka laiko pabendrauti su kolegomis. Tai geras būdas pabūti su visais, o tuo pačiu su savimi ir kitomis akimis pažvelgti į savo kolegas, į jų požiūrį, į kolektyvą – kaip į vieną stiprią komandą.

Komandos formavimas vyno degustacijoje

Degustacijos: Šiais laikais yra organizuojama labai daug įvairių degustacijų, kurių metu galite ne tik paragauti produkto/gėrimo, tačiau ir susipažinti su gamybos procesu, atsiradimo istorija ir t.t. Labai mėgstamos vyno, šokolado, arbatos degustacijos. Tai puiki idėja team buildingui, nes turėsite progą pabūti kitokioje aplinkoje, o skanus maistas paskatins draugiškai bendrauti, dalintis naujomis mintimis, idėjomis arba tiesiog vertinti skonį/tekstūrą/kvapą. Tokiu būdu lavinsite sugebėjimą priimti kitokią nuomonę ir ją gerbti, drąsiai galėsite išsakyti savąją. Nors ne visiems dalyviams patiks tie patys patiekalai ar gėrimai, jūs vis tiek išliksite komanda – o pagarba ir kito nuomonės priėmimas vienas svarbiausių komandinio darbo uždavinių.

Kulinarijos mokymai: Kulinarijos mokymai yra puikus būdas suartinti komandą per bendrą veiklą, kurioje kiekvienas gali įnešti savo indėlį į bendrą rezultatą – puikų patiekalą. Dalyviai susiskirsto į grupes ir išmoksta naujų receptų, technikų, taip pat dirba kartu, kad paruoštų sudėtingus patiekalus. Tokia veikla skatina komunikaciją, bendradarbiavimą ir yra puiki proga mokytis iš vienas kito. Be to, bendras maisto gaminimas ir vėlesnis jo ragavimas suteikia dalyviams džiaugsmo ir pasitenkinimo jausmą, stiprina pozityvias emocijas ir skatina dalintis asmeninėmis kulinarinėmis patirtimis ir kultūrinėmis žiniomis.

Laipiojimas sienomis: Team buildingas gali būti ne tik įdomus, bet ir judrus. Galbūt dirbate sėdimą darbą, o gal tiesiog neužtenka laiko pajudėti ir papramogauti? Laipiojimas sienomis su kolegomis gali būti puiki išeitis. Tai ne tik paskatins Jus pajudėti, patreniruoti įvairius raumenis, bet ir padrąsinti save ar kitą, įveikti baimes, sunkumus, nepasiduoti. Tai aktualu ir kasdienybėje, dirbant komandoje. Tegul laipiojimas sienomis būna treniruotė, kuri padės išmokti įveikti sunkumus, spręsti problemas ar nesutarimus komandoje.

Virtualūs kambariai: Virtualios realybės kambariai – puiki pramoga. Tai galimybė atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių, darbų, gerokai pailsinti protą ir akis nuo to, kas yra matoma kasdien. Su 3D akiniais nukeliaukite ten, kur dar neteko būti. Visi pojūčiai leis pasijusti taip, tarsi būtumėte ir veiktumėte iš tikrųjų. Nesvarbu, išsiruošite į mėnulį, kosmosą, po žemę, į negyvenamąją salą ar bet kur kitur. Įvairiausi žaidimai ir daug nuotykių. Su darbo kolektyvu išsiruošus į tokią pramogą turėsite puikią progą smagiai praleisti laiką, o vėliau aptarti įspūdžius.

Plaukimas komanda baidarėmis

Plaukimas baidarėmis: Norite gero laiko su kolegomis, tačiau tuo pačiu pasiilgote gamtos? Galbūt laikas pasiplaukiojimui su baidare? Surenkite baidarių varžybas, o gal tiesiog ramiai praleiskite laiką ir plaukite viena kryptimi. Tai puikus būdas pabūti ramioje aplinkoje su kolegomis, o tuo pačiu patirti įvairiausių nuotykių – gal tai bus netikėtas vandens slenkstis, stiprus vėjas, sunkiai įveikiami ruožai ir kita? Nieko baisaus, juk Jūs – komanda, o su komanda viskas įmanoma.

Labdaros bėgimas: Dalyvavimas labdaros bėgime yra ne tik puiki proga komandai pagerinti savo fizinę būklę, bet ir vienytis siekiant kilnaus tikslo – padėti tiems, kuriems labiausiai reikia. Organizuodami treniruočių planus, dalyviai susitelkia ne tik į asmeninius, bet ir komandos tikslus, stiprindami tarpusavio ryšius. Ši veikla taip pat skatina įmonės socialinę atsakomybę, parodant įsipareigojimą teikti teigiamą poveikį bendruomenei. Be to, dalyvavimas tokiose veiklose gerina įmonės įvaizdį visuomenės akyse, kuriant įmonės įvaizdį tarp verslo ir labdaros organizacijų.

Saviveiklos vakaras: Saviveiklos vakaras suteikia galimybę komandos nariams pasidalinti savo slėptais talentais ir pomėgiais, skatinant kūrybiškumą ir saviraišką neformalioje aplinkoje. Nuo dainavimo ir šokio iki magijos triukų ir stand-up komedijos, kiekvienas gali rasti būdą, kaip pristatyti save iš kitos pusės. Toks renginys ne tik mažina stresą ir skatina pasitikėjimą savimi, bet ir stiprina ryšius tarp kolegų, leidžiant jiems geriau pažinti vieni kitus. Be to, saviveiklos vakaras gali atskleisti netikėtus talentus ir paskatinti komandos narius dalintis savo aistromis bei įkvėpimu.

Kelionė: O kas jeigu suorganizavus team buildingą kitame mieste ar net kitoje šalyje? Taip, visiems susiderinti tolimai kelionei nėra lengva, tačiau šiais laikais turime galimybę pasiekti kitą šalį per labai trumpą laiką. Galbūt būtų įmanoma ištrūkti vienam savaitgaliui? Toks pasirinkimas būtų geras, nes kolektyvas galėtų visiškai pakeisti savo aplinką ir pabūti kitur. Tai puikus būdas atsigauti, pasisemti įkvėpimo, naujų idėjų, o tuo pačiu pamatyti kitą miestą ar šalį. Puikiai tiktų trumpa pažintinė kelionė arba spontaniška, Jūsų pačių kolektyvo suorganizuota išvyka.

Skrydis oro balionu

Skrydis oro balionu: Skrydis oro balionu yra unikali ir neįprasta patirtis, kuri gali sustiprinti komandinį ryšį ir suteikti naujų įspūdžių. Iš paukščio skrydžio stebint pasaulį, dalyviai gali pamatyti žinomas vietas nauju kampu, kartu patirdami bendrą nuotykį. Tai suteikia puikią galimybę atsipalaiduoti, pamiršti kasdienio darbo stresą ir stiprinti tarpusavio ryšius. Be to, skrydis oro balionu skatina bendradarbiavimą ir pasitikėjimą, nes visi dalyviai yra bendroje kelionėje, kurioje reikia dalintis patirtimis, emocijomis ir palaikyti vieni kitus.

Gamtos iššūkis: Gamtos iššūkiai yra puiki proga išbandyti komandos bendradarbiavimą, kūrybiškumą ir sprendimų priėmimą neįprastose aplinkybėse. Veiklos, tokios kaip orientavimasis miške, palapinių statymas ar ugnies įkurimas be šiuolaikinių įrankių, skatina dalyvius pasikliauti vieni kitais ir bendrai ieškoti sprendimų. Tai ne tik stiprina asmeninius ryšius ir pasitikėjimą tarp kolegų, bet ir suteikia galimybę pabėgti nuo kasdienio rutinos, patirti nuotykių ir išbandyti savo ribas. Gamtos iššūkiai taip pat moko vertinti aplinką ir skatina atsakingą požiūrį į gamtą.

Sporto turnyras: Organizuoti sporto turnyrą įmonėje yra puiki galimybė sustiprinti komandos dvasią per draugišką, bet konkurencingą veiklą. Įvairūs žaidimai ir varžybos, tokios kaip stalo tenisas, krepšinis ar netgi neįprastos sporto šakos, leidžia kiekvienam atrasti sau tinkamą discipliną. Sporto renginiai skatina sveiką gyvenseną, padeda atsipalaiduoti ir mėgautis aktyvia veikla. Be to, jie suteikia galimybę geriau pažinti kolegas neformalioje aplinkoje, stiprina bendradarbiavimą ir komandos dvasią, padeda atskleisti narių lyderystės savybes ir gebėjimą dirbti komandoje.

Kaljano nuoma: Kaljano nuoma, tai itin patogus būdas sukurti vakarėlį ten, kur Jums patogu. Galbūt nuspręsite, jog team buildingas bus organizuojamas sodyboje ar kieno nors namuose? Be žaidimų, užduočių ir kito užimtumo būtų puiku pasirūpinti ir kaljano nuoma. Tai labai paprasta ir greita, o nuoma nekainuos didelių pinigų. Reikėtų atsižvelgti į darbo kolektyvo pomėgius, įpročius. Prie kaljano nuomos puikiai tiktų ir užkandukai ar šiltas maistas – pasirūpinkite, jog jį gauti būtų taip pat paprasta, kaip ir kaljaną.

Mes pateikėme Jums idėjas, kurios, tikime, pagelbės nuspręsti dėl team buildingo vietos ir pobūdžio. Kad ir kokį variantą pasirinksite, o galbūt sugalvosite savo, svarbiausia, jog prisimintumėte pagrindinį šio įvykio tikslą – komandos formavimas. Nors tai nuoseklus, ilgas ir daug pastangų bei kantrybės reikalaujanti užduotis, visgi stipri komanda gali pasiekti pačių geriausių rezultatų. Na, o dirbti kolektyve, kuris yra tarsi viena didelė šeima – vienas malonumas. Svarbu nepamiršti, jog team buildingas tikrai neturi būti tik apie darbą. Taip pat patariama kiekvienais metais rinktis vis kitokią temą, vietą – taip pasisemsite vis kitokios patirties, o kolektyvas su malonumu dalyvaus renginiuose. Galima atitolti nuo Jūsų darbo temos, atitrūkti ir pasimėgauti, papramogauti, pailsėti, aktyviai praleisti laiką, o geros emocijos teigiamai veiks ir darbingumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jums taip pat gali būti įdomu
Velykų žaidimai
Skaityti

Smagūs Velykiniai žaidimai

Šv. Velykos – gražiausia pavasario šventė, kuri leidžia mėgautis atgimstančia gamta, gražiomis spalvomis, artimų žmonių buvimu šalia. Tai…
Ką veikti Panevėžyje?
Skaityti

Ką veikti Panevėžyje?

Panevėžys – itin gražus miestas, kuris pagal dydį užima penktąją vietą Lietuvoje. Gražus, architektūros kupinas senamiestis, modernus ir…