Pagrindinės masažų rūšys. Ką pravartu žinoti?

Pagrindinės masažų rūšys

Vienas iš efektyviausių ir maloniausių būdų atsipalaiduoti bei atkurti kūno ir sielos harmoniją – kokybiškas masažas. Šis senovinis gydymo ir atsipalaidavimo metodas per amžius išsivystė į įvairias formas, pritaikytas skirtingoms poreikiams ir būklėms. Masažo nauda yra neabejotina – jis ne tik padeda atpalaiduoti įsitempusius raumenis, bet ir skatina kraujotaką, gerina limfos cirkuliaciją, mažina streso poveikį organizmui. Visgi, svarbu žinoti, kad masažo poveikis, nauda ir savybės priklauso nuo pasirinktos masažo rūšies. Kiekviena jų turi savo unikalias ypatybes ir paskirtį.

Norint visapusiškai pasinaudoti masažo teikiamomis naudomis, reikėtų atsižvelgti į individualius poreikius ir pasirinkti tinkamiausią masažo rūšį. Įvairūs masažo kuponai gali būti puiki galimybė išbandyti skirtingas masažo rūšis ir atrasti, kuri jų geriausiai atitinka jūsų lūkesčius ir poreikius.

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, populiarios įvairios masažo rūšys, pradedant tradiciniais metodais ir baigiant moderniomis technikomis. Aptarsime keletą labiausiai Lietuvoje mėgstamų masažo rūšių, jų ypatybes ir galimą naudą. Tai padės suprasti, kodėl svarbu rinktis ir bandyti skirtingas masažo formas, siekiant maksimaliai išnaudoti šios senovinės praktikos teikiamą naudą. Tinkamas masažas gali ne tik pagerinti jūsų fizinę būklę, bet ir suteikti vidinę ramybę bei atsipalaidavimą, todėl verta skirti laiko savo poreikių išsiaiškinimui ir tinkamiausios masažo rūšies paieškai.

Populiariausios masažo rūšys

Anticeliulitinis masažas

Anticeliulitinis kūno masažas moterims

Anticeliulitinis masažas. Tai puiki priemonė kovoti su celiulitu, o tuo pačiu mėgautis procesu. Masažas, kuris padeda suaktyvinti kraujotaką, limfos tekėjimą. Anticeliulitinis masažas padidins odos stangrumą, gyvybingumą, oda ir vėl atgaus savo natūralią spalvą dėl gero kraujo cirkuliavimo. Pastebėta, jog po masažo mažėja kapiliariai, lėtinamas odos senėjimo procesas. Masažo metu galima puikiai pailsėti tiek fiziškai, tiek protiškai, atgauti jėgas, pasisemti energijos. Ypač veiksminga, kuomet masažas derinamas su sveika gyvensena, judėjimu, subalansuota mityba ir pakankamu kiekiu vandens. Anticeliulitinis masažas – ir nauda, ir malonumas viename.

Masažas su akmenimis

Masažas su akmenimis. Tai masažo forma, kuri leidžia Jums mėgautis ne tik prisilietimais, tačiau ir šiluma, kurią skleidžia akmenys. Tai puikus pasirinkimas tiems, kam itin sunkiai sekasi atsipalaiduoti, pamiršti rūpesčius ir tiesiog apie nieką negalvoti. Didelė tikimybė, jog šis masažas padės tai pasiekti. Atsipalaiduos ne tik protas, bet ir raumenys, todėl tiks ir tiems, kas patiria įvairių raumenų skausmus dėl įų įtampos. Patyręs masažuotojas derina šių akmenų skleidžiamą naudą su tradiciniais masažo judesiais. Šių dviejų dalykų derinys ir sukuria tokią unikalią patirtį, kurią pajausti galite ir Jūs.

Švediškas masažas

Švediškas masažas

Švediškas masažas – tai klasikinė ir populiari technika, pirmiausia naudojama atsipalaidavimui, įtampai ir stresui mažinti. Šis masažas, tai gydomojo masažo technika, kurią sudaro ilgi, švelnūs judesiai su minkymo ir trinties technikomis. Ši viso kūno terapija padeda sumažinti raumenų įtampą ir spręsti konkrečias silpnų ar įtemptų raumenų problemas. Jis taip pat naudojamas kraujotakai gerinti, stresui mažinti ir atsipalaidavimui skatinti. Švediškas masažas yra idealus pasirinkimas asmenims, ieškantiems palengvinimo nuo nemalonių skausmų ar tiesiog norintiems atsipalaiduoti masažo seanso metu. Švediškas masažas suteikia komfortišką palengvėjimą, padeda atgaivinti protą ir kūną ir ilgam užtikrinti gerą savijautą.

Gydomasis masažas

Gydomasis masažas. Kaip išduoda pats pavadinimas, šis masažas gali gydyti ir gydo. Toks masažas veikia tiek kūną, tiek protą, emocijas. Gydyti galima įvairius negalavimus, prieš tai verta pasitarti su profesionaliu masažuotoju. Neretai žmonės šį masažą renkasi dėl raumenų, lėtinių kūno skausmų, nerimo, miego sutrikimų, įtampos kūne. Taip pat galima išgydyti chronišką bronchitą, skoliozę, išvengti galvos skausmų. Svarbu tai, jog gydomąjį masažą reikėtų atlikti ne vieną kartą, o išlankyti kursą. Tuomet rezultatai bus jaučiami. Pasitarę ir bendradarbiaudami su profesionaliu masažuotoju Jums pavyks pasiekti geriausių rezultatų.

Kobido masažas

Kobido veido masažas

Kobido masažas. Tai ypatingas veido masažas, kurio metu nejausite nemalonių pojūčių ar skausmo, o galėsite tiesiog mėgautis. Tačiau nauda – ne tik malonumas. Jūsų oda taps gaivesnė, skaistesnė, jaunesnė. Ryškėja veido kontūras, oda tampa stangresnė. Tai labai paprastas, greitas, neskausmingas, tačiau efektyvus masažas, kurio pagrindas – ritmiški judesiai. Masažuojant veidą aktyvinama kraujotakal, limfos apytaka. Šį masažą renkasi įvairūs žmonės, tačiau itin mėgsta scenos darbą dirbantys. Tai puikus būdas pasirūpinti savo veido oda, išvaizda, palepinti ją ir tuo pačiu užkirsti kelią senėjimo požymiams. Maloni ir naudinga patirtis, kuri duoda akivaizdžių rezultatų.

Tailandietiškas masažas

Tailandietiškas masažas. Tai puikus būdas giliai atsipalaiduoti ir pasinerti į svajones, ramybę, pajausti tikrą darną su savimi bei aplinka. Patyręs meistras žino, kaip kokybiškas masažas gali veikti visą žmogaus kūną ir protą. Konkrečiai ši masažo rūšis atliekama delnais, dilbiais, pėdomis, kūno jėga. Jūs tiesiog gulite ir ilsitės, o patyręs masažo meistras aktyvina tam tikrus taškus ir stebuklingai pašalina susikaupusią įtampą tiek kūne, tiek širdyje. Šio masažo metu lavinamas visas kūnas, jo lankstumas, judesiai. Tailandietiškas masažas taip pat puikiai tinka esant nuolatiniam nerimui, stresui, nuovargiui.

Reiki masažas

Reiki masažas

Reiki masažas. Tai unikali masažo ir energijos gydymo technika, kuri padeda geriau pažinti save, atrasti harmoniją su savimi ir pasauliu. Reiki masažas puikiai dera su kitomis, tradicinės medicinos gydymo rūšimis, papildo jas. Reiki energija gydo fizinį, emocinį, mentalinį bei dvasinį tašką. Įdomu tai, jog Reiki teigiamą poveikį jaučia tiek tas, kuris gydo, tiek pats klientas. Tarsi energijos mainai. Šis masažas visiškai nėra skausmingas, tačiau gali būti jaučiamas dilgčiojimas, šiluma, karštis, adatėles. Būna, jog žmogus apsiverkia, tokiu būdu išeina emocijos ir tai nėra blogai.

Raindrop masažas

Raindrop masažas. Lietuviškai – lietaus lašų masažas. Tai unikalus aromaterapinis masažas, kuris veikia tiek emocijas, tiek kūną, tiek protą. Jis atliekamas pėdų ir nugaros srityje. Tam tikra tvarka yra lašinami įvairūs eteriniai aliejai (bazilikų, čiobrelių, pipirmėčių, raudonėlių, kiparisų, mairūnų ir kiti) bei jų mišiniai. Aliejai sustiprina masažo poveikį, tinkamai parinkti padeda pasiekti norimo efekto. Nuraminti, sumažinti dirglumą, suteikti energijos ir dar daug visko gali šis masažas. Šis masažas puikiai tinka ir vaikams, o ypač, jeigu šią techniką išmano mama. Vaikai atsipalaiduoja, pagerėja jų miegas, susibalansuoja emocijos.

Sportinis masažas

Sportinis masažas. Šis masažas tinka ne tik intensyviai ir profesionaliai sportuojantiems. Kaip tik ši masažo technika padeda pašalinti raumenų įtampą dėl sėdimo darbo. Taip pat patariama tokį masažą išbandyti dirbantiems sunkų, fizinį darbą, jaučiantiems raumenų įtampą. Sportinis masažas nėra skausmingas, tačiau pakankamai intensyvus. Jame naudojamos įvairiausios masažo technikos: tempimas, glostymas, minkymas, trynimas, suspaudimas ir t.t. Tai puikus būdas paveikti giliuosius raumenis. Sportinis masažas padeda žmogui atsipalaiduoti, pamiršti raumenų skausmą, padeda sureguliuoti kraujospūdį. Tai taip pat puikus būdas greičiau atsistatyti po traumų.

Teisingai pasirinktas masažas gali tapti raktas į geresnę savijautą ir sveikatą. Šiame straipsnyje aptarėme populiariausias masažo rūšis Lietuvoje, pabrėždami kiekvienos jų unikalias savybes bei naudą. Supratimas apie skirtingų masažų ypatybes leidžia asmeniškai pasirinkti labiausiai tinkantį variantą, atsižvelgiant į individualius poreikius ir lūkesčius. Masažai ne tik atpalaiduoja ir gydo, bet ir teikia dvasinę ramybę, todėl svarbu į juos žiūrėti kaip į svarbią sveikatingumo dalį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jums taip pat gali būti įdomu
Kas yra Reiki
Skaityti

Kas yra Reiki?

Kiekvienas iš mūsų ieško įvairių būdų, kurie padėtų pasiekti vidinės ramybės, atrasti harmoniją ir pasijusti išties laimingu žmogumi.…
Aušra SPA
Skaityti

Aušra SPA

Aušra SPA įsikūręs – verslo parke Aušra, esančiame pačiame Kauno centre, prie pagrindinės autobusų stoties, atkurtuose istorinės spaustuvės pastatuose.…