Lankytinos vietos Vilniuje

Gedimino pilis Vilniuje

Gyvenate ar laikinai esate Vilniuje ir galvojate, ką gi čia įdomaus būtų galima nuveikti/aplankyti? Tokių vietų yra tiek daug, kad visų išvardinti tiesiog neįmanoma, tačiau šiandien pasiūlysime Jums 19 vietų. Tikime, jog kažką tikrai išsirinksite ir norėsite aplankyti/pamatyti. Sostinė graži visais metų laikais ir tikrai yra verta dėmesio bei Jūsų žavėjimosi. Čia yra daug istorijos, gamtos, architektūros, daug parkų, muziejų, skulptūrų, daug visko ir visiems, todėl abejingų šiam miestui būti tiesiog negali. Linkime gero skaitymo ir kviečiame užsirašyti/išsisaugoti ir patikusias vietas paversti realiais planais.

19 įdomių lankytinų vietų Vilniuje

1. Vilniaus senamiestis. Jeigu jau esate Vilniuje, pasivaikščioti siauromis, ypatingą aurą turinčiomis senamiesčio gatvelėmis tiesiog būtina. Pasakysime dar daugiau – tai padaryti vertėtų ir dieną, ir naktį, mat skirtingu paros metu miestas atrodo kitaip. Paimkite į rankas žemėlapį arba tiesiog eikite „kur akys mato“, pradėti patariame pvz. nuo Pilies gatvės. Sostinės senamiestyje pamatysite ne tik gražią architektūrą, įvairių epochų stilių bažnyčias, pastatus, bet ir galėsite pasimėgauti karštu šokoladu, skaniais ledais ar kava, o gal net užeiti skaniai pavalgyti pačioje Vilniaus širdyje.

2. Vilniaus Arkikatedra. Tai pati svarbiausia Lietuvos katalikų bažnyčia ir pats svarbiausias klasicizmo architektūros pavyzdys šalyje, kurį gali pamatyti kiekvienas. Tai įspūdingas pastatas iš išorės, tačiau dar įspūdingesnis iš vidaus. Jeigu domitės ne tik architektūra, istorija, tačiau ir religija, galite pasistengti apsilankyti Katedroje tuomet, kai vyks šv. Mišios. Kunigo balsas, daug žmonių, vargonai ir kitos reikšmingos detalės padarys apsilankymą dar įdomesnį. Šalia Katedros yra didelė aikštė bei varpinė.

3. Rotušės aikštė. Dar viena įspūdinga vieta Vilniuje – Rotušė. Galite ne tik pabūti šalia, tačiau ir stebėti joje vyksiančių renginių kalendorių ir sudalyvauti. Šalia Rotušės yra nemažai prabangių parduotuvėlių, gerų kavinių ir, kiek toliau, Pilies gatvėje – suvenyrų parduotuvėlių. Tiesa, visai šalia yra ir žinoma Vokiečių gatvė – joje pabūti taip pat patariame.

4. Paupys, Užupis. Vienas šalia kito esantys rajonai, kurie yra unikalūs ir itin įdomūs. Paupys – nauja, moderni, harmonijos, gamtos ir šiuolaikiškumo kupina vieta. Čia dera gamta ir šiuolaikinis, greitas gyvenimo būdas. Architektūra, gyvenamieji namai ir verslo, pramogų, poilsio, maisto zonos. Itin mėgstamas ir unikalus Paupio turgus, kuriame galite ne tik įsigyti maisto produktų, bet ir labai skaniai pavalgyti – skirtingos virtuvės po vienu stogu. Tiesa, jame dažnai vyksta įvairiausi renginiai, koncertai, tad verta sekti programą, jeigu ši vieta Jums patiks. Užupis – vienas seniausių rajonų, kuriame iki šiol pavyko išsaugoti jo autentiškumą, istoriją. Verta pamatyti Užupio gatveles, pabūti įvairiuose skveruose, išgerti kavos prie upės ir pažinti, patirti tą tikrą aurą.

5. Trijų Kryžių Kalnas. Vieta, kurią būtina aplankyti. Tai kalnas, kurį galite pastebėti iš skirtingų Vilniaus pusių – jis neretai būna apšviestas įvairiomis spalvomis, priklausomai nuo progos, šventės. Tai paminklas, kurį norint pamatyti, reikia įlipti į kalną. Tačiau tikrai verta – užlipę, pamatysite įspūdingą panoramą.

6. Bernardinų sodas. Tai puikus parkas, kuriame gera pasivaikščioti įvairiais metų laikais, o vasarą čia galima pasimėgauti ledais, vaikams – padūkti žaidimų aikštelėje, pasisupti ant sūpynių. Čia galėsite pasigrožėti spalvotas augalais, gėlėmis. Vasarą ar šiltą pavasario, rudens dieną smagu surengti čia pikniką. Nuostabi vieta švęsti įvairias šventes, nes sode yra ir kavinė, ir puikios vietos fotosesijoms. Čia dažnai atvažiuoja ir jaunavedžiai, ir krikštą, gimtadienį ar kitą šventę švenčiantys svečiai.

7. Vilniaus Universiteto botanikos sodas. Tai įspūdinga vieta pasivaikščiojimams, fotosesijoms ar tiesiog įkvėpimui, energijai pasisemti. Šis sodas įkurtas dar 1781 m. O šiandien tai yra didžiausias Lietuvoje botanikos sodas, kuriame auginama apie 10 tūstančių augalų. Čia atvažiuoja skirtingo amžiaus žmonės ir mėgaujasi buvimu tokioje nuostabioje gamtoje. Na, o augalų mėgėjai, mokslininkai ar studentai dar ir pasisemia žinių.

8. Lukiškių Kalėjimas. Taip, taip – kalėjimas. Dabar ten jau nėra kalinių, tačiau yra ir muziejus, kuriame galite gauti labai įdomią edukaciją, susipažinti su buvusių kalinių kasdienybe, paslaptimis, pabėgimo bandymais ir t.t. Taip pat vyksta įvairūs renginiai, parodos, užsiėmimai, yra net kavinukė. Žodžiu – gyvenimas verda. Jis lyg ir įprastas, tačiau tuo pat metu kitoks – tai yra būtent kalėjimo dvasia, kurios iš čia išvaryti tiesiog neįmanoma, o ir nesistengiama. Kas buvo čia, lieka čia, bet Jūs tai galite sužinoti, pamatyti ir patirti.

9. Markučiai. Tai labai gražus rajonas Vilniaus mieste, kuriame gausu gamtos, gražių vaizdų. Čia galite pasisemti ramybės, pailsėti, surengti iškylą. Tai0p pat čia yra Markučių dvaras bei parkas, kurį rekomenduojame aplankyti. Dvare galėsite apsilankyti A.Puškino muziejuje. Autentiška, unikali, ramybės kupina vieta.

10. Vilniaus panoramos. Jeigu norite pasigrožėti nuostabia panorama, tai tik ne tik Trijų Kryžių kalnas, bet ir kitos apžvalgos aikštelės. Išvardiname Jums: Tauro kalnas, Subačiaus apžvalgos aikštelė, Pūčkorių atodanga, Gariūnų apžvalgos aikštelė, Piliakalnio ir t.t. Kiekviena vis kitokia, savita ir iš kiekvienos pamatysite vis kitokį vaizdą, todėl negalime rekomenduoti, išskirti vienos. Rinkitės tokią, kuri Jums patogi pagal suplanuotą kelionės maršrutą, o geriausia aplankykite skirtingas. Tikrai verta.

11. Verkių regioninis parkas. Tai puikiai žinomas ir itin vertinamas parkas, kuris daug religinių vertybių, su kuriomis susipažinsite keliaudami Kryžiaus keliu. Čia lankosi labai daug svečių iš užsienio, piligrimų, atvažiuoja žmonės iš kitų Lietuvos miestų. Sakoma, kad čia dažnai ateina su kažkokia intencija, padėka, noru. Šalia yra kapinės, bažnyčia. Tai visas kompleksas religinių, architektūrinių, gamtos vertybių. Tačiau čia atvažiuoja tikrai ne tik katalikai, galima tiesiog puikiai praleisti laiką, pasivaikščioti, pabūti su savimi.

12. Vilniaus Oro uostas. Ne, ne, nesiūlome pirkti bilieto ir skristi bet kur į užsienį, Jūs galite pasimėgauti vaizdais ir čia – oro uoste. Kaip? Jame yra įrengta lėktuvų stebėjimo aikštelė, iš kurios labai iš arti matysite ir girdėsite lėktuvus. Tai itin mėgstamas užsiėmimas tarp skirtingo amžiaus ir pomėgių turinčių žmonių. Čia yra ir suoliukai, ir vietos automobilių parkavimui. Tikime, jog norėsite sugrįžti dar. Patiks ir vaikams.

13. Belmontas. Tai nuostabi vietovė, esanti Pavilnių regioniniame parke, kurią rekomenduojame aplankyti. Tai unikalus kompleksas, kuriame nuostabus kraštovaizdis, autentiški pastatai, senasis malūnas. Čia galima skaniai pavalgyti, atšvęsti šventę (įvairios pokylių salės), pasivaikščioti, pailsėti, o tuo pačiu sužinoti, pamatyti įvairių taikomosios dailės autorinių meno kūrinių. Nuostabus šniokščiantis krioklys, miškai, kalvos, netoli įsikūręs žirgynas, čia pat įvairios sūpynės vaikams. Nuostabus Vilniaus miesto kampelis.

14. Televizijos bokštas. Vieta, kurią rekomenduojame būtinai aplankyti būnant Vilniuje. Tai bokštas, į kurį pakilsite liftu ir tuomet prieš akis atsivers patys gražiausi miesto vaizdai, o gomurį palepins aukštai, restorane esantys patiekalai. Ekskursijos, aukščio pramogos, restoranas, erdvių nuoma ir daug ypatingų pojūčių čia, Vilniaus TV bokšte.

15. Gedimino pilis. Gedimino pilis yra matoma iš skirtingų Senamiesčio vietų, tačiau ją būtina aplankyti iš arčiau arba net pakilti į patį bokštą. Iš čia atsiveria nuostabi Vilniaus panorama. Tačiau tai ne vien grožis ir puikūs gamtos bei miesto vaizdai. Tai galimybė sužinoti daug įdomių istorinių dalykų, mat Gedimino bokšte yra eksponuojama labai daug įdomių dalykų, pvz.ginklai, senojo Vilniaus istorijos akcentai, Vilniaus pilių rekonstrukcijos modeliai ir t.t. Patiks įvairaus amžiaus žmonėms.

16. Pūčkorių atodanga, tai dar viena nuostabi vieta Vilniuje. Tai gamtos paminklas, aukščiausia atodanga visoje Lietuvoje, kuri itin lankoma tiek turistų, tiek kitų Lietuvos miestų gyventojų. Čia atvažiuoja ir jaunavedžiai, ir kiti, kas nori įsiamžinti šioje įspūdingoje vietoje – puikūs fotosesijos kadrai. Ši atodanga yra netoli Belmonto, tad šiuos du objektus galima aplankyti tuo pačiu metu, vieną po kito.

17. Tauro kalnas. Kitaip dar senais laikais vadinamas „Velnio“. Anksčiau čia buvo švenčiamos įvairios pagoniškos šventės, susirinkdavo daugybė žmonių. Šiandien čia galima pabūti, pasigrožėti nuostabia panorama, ypač gražu saulei kylant ir leidžiantis. Žiemą čia vyksta šuoliai rogėmis ir kiti renginiai.

18. Žvėrynas. Iš tikrųjų, daug turistų arba trumpam į sostinę užsukusių svečių pirmiausiai stengiasi aplankyti populiariausias, žinomiausias vietoves, muziejus, parkus ir t.t. Tačiau, jeigu yra kiek daugiau laiko ir galimybių, mes siūlome pabūti skirtinguose rajonuose. Kaip jau minėjome, Paupys, Užupis tikrai unikalus, tačiau dar rekomenduotumėme pabūti Žvėryne. Čia iki šių dienų išsaugota unikali, medinė architektūra, vyrauja skirtingos spalvos ir savita atmosfera. Tikrai verta pasivaikščioti, be to, yra nemažai mažų jaukių kavinių, kur galėsite užkasti arba atsigerti kavos, taip pat dėmesio verta bažnyčia. Čia taip pat yra apleisti Svečių namai, kur anksčiau atvykdavo svarbūs žmonės.

29. Baltasis Tiltas bei Žaliasis Tiltas. Tai vienas netoli kito esantys tiltai, kurie yra žinomi kone visiems Vilniaus gyventojams. Per Žalią tiltą kas sekundę pravažiuoja daugybė transporto, o štai Baltuoju tiltu žengia Vilniečiai. Nuo prekybos centro „Cup“ iki pat Lukiškių bažnyčios ir aikštės galite patekti būtent eidami šiuo tiltu. Vasarą ar šiltą rudenį, pavasarį čia organizuojami įvairūs renginiai, koncertai šeimoms, vaikams, sporto mėgėjams. Čia vyksta treniruotės, o šalia yra itin kokybiška ir įvairaus amžiaus vaikams pritaikyta žaidimų aikštelė bei sporto inventorius. Puiki vieta praleisti dieną, kai oras lepina.

Vilnius – įspūdingas, gražus, jaukus, modernus ir tuo pačiu žalias miestas. Čia visko daug, o tuo pačiu vyrauja harmonija. Daugybė įvairios architektūros, muziejų, paminklų, bokštų, parkų ir dar daug visko. Sostinėje galima daug pamatyti, pajausti, išgirsti, patirti. Čia verta apsilankyti ilgesniam laikui arba trumpam, priklausomai nuo galimybių. Čia gera pabūti tiek žiemą, tiek rudenį, tiek vasarą ar pavasarį. Be to, juokaujama (o juk kiekviename juokelyje yra tiesos), jog turistai arba kitų miestų gyventojai Vilnių neretai pažįsta daug geriau už Vilnietį. Taip yra dėl to, jog gyvenantys sostinėje neretai dairosi grožių, pramogų, įspūdingų vietų kituose miestuose, o savą kažkaip apleidžia. Būtent todėl šiandien kviečiame labiau atkreipti dėmesį į savo miesto privalumus ir pačius jo gyventojus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jums taip pat gali būti įdomu