Lankytinos vietos Kaune

Kauno pilis
Kauno pilis

Kiekvienas miestas savaip įdomus, gražus ir turtingas, tačiau yra tokių, kuriuos aplankyti tiesiog būtina. Lietuvoje yra ką veikti ne tik sostinėje, bet ir kituose miestuose. Šiandien norėtumėme pakalbėti apie Kauną. Tai antrasis pagal dydį Lietuvos miestas, laikinoji sostinė. Čia gausu įvairių pramogų, svarbių istorinių vietovių, paminklų, švietimo įstaigų, kultūros centrų ir kitų traukos objektų. Tačiau mūsų užduotis šiandien pasidalinti su Jumis patarimais, idėjomis, ką galima pamatyti ar aplankyti Kaune.

Vertinantiems gamtos grožį

Tiems, kurie mėgsta gamtą, Kaune tikrai bus ką veikti. Tai puikus būdas atsipalaiduoti, pabūti su savimi. Sveika tiek kūnui, tiek protui, tad pasižymėkite žemiau nurodytus pavadinimus.

Vieškūnų piliakalnis. Tai nuostabi vieta, kuri daug metų buvo neatrasta ir puikiai išsaugota. Apie šį piliakalnį yra labai daug įvairių legendų, pavyzdžiui, tikima, jog šioje vietoje vaidenasi, galima girdėti garsus, balsus, šunų lojimą. Tad iš vienos pusės čia galima atvykti mistikos, paslapties, tačiau iš kitos – grožio. Nepriklausomai nuo metų laiko, čia yra nuostabi panorama, kuria galima grožėtis valandų valandas. Visai čia pat girdėti ir Lakštingalų čiulbėjimas.

Santakos parkas. Vieta, norintiems pasisemti ramybės, vidinės harmonijos, tikėjimo. Vienuolynas, bažnyčia, kunigų seminarija esanti netoliese priduoda savito charakterio. Tačiau tai toli gražu ne tik tikinčiųjų vieta. Čia susirenka žmonės įvairių švenčių metu, pvz. Vestuvių, krikštynų, mat tai puiki vieta fotosesijoms, iškyloms gamtoje, pasivaikščiojimams ar romantiškam laikui.

Kauno marių regioninis parkas. Vieta, kurioje yra išsaugotas unikalus Kauno marių tvenkinio kraštovaizdis. Pasivaikščioti, pamatyti, patirti, sužinoti – tikrai verta.

Dievų ir deivių slėnis – ąžuolo skulptūrų parkas. Verta pasivaikščioti Kulautuvos pėsčiųjų sveikatingumo taku, kuriame ir išvysite skulptūras. Perkūnas, Žemyna, Gabija, Laima ir kt. Pamatykite patys.

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas. Tai puikus pasirinkimas norintiems pamatyti, užuosti daugybę įvairių augalų. Tačiau tai toli gražu ne viskas. Čia organizuojamos įvairios parodos, mugės, koncertai, tai puiki vieta edukacijoms ir moksliniams tyrimams. Patinka net tiems, kas ne itin domisi augalais, jų savybėmis, mat ši vieta tiesiog užburia ir nepalieka abejingų. Kas žino, galbūt įtakos turi ir natūralūs, svaiginantys, tačiau neįkyrūs kvapai? Kiekvienas augalas ir aromatas skirtingas, kiekvienas unikalus.

Ramybės parkas. Norisi pabūti gamtoje, tačiau tuo pat metu pajausti istorinę jo vertę? Tuomet šis parkas turėtų Jums patikti. Parke yra mečetė, paminklai skirti Birželio sukilimo aukoms atminti, istorinė lenta.

Draugystės parkas. Tiks įvairaus amžiaus žmonėms: ir vaikams, ir senjorams. Čia galima pasidžiaugti medžių gausa, pavėsiu, o tuo pačiu aktyviai pasportuoti, vaikams – pažaisti vaikų žaidimų aikštelėje ir papramogauti. Gamtos objektų Kaune yra labai daug ir įvairių.

Istorija, architektūra, kultūra

Pažaislio vienuolynas. Norintiems pabūti įspūdingame vienuolyne, rekomenduojame aplankyti Pažaislio vienuolyną. Šalia esantis pažintinis takas laukia visų, kas nori pasivaikščioti ir pajausti ypatingą ramybę, o štai pats vienuolynas nustebins savo įspūdingu baroko stiliumi. Šiame vienuolyne lankosi daug svečių, o vienuoliai neretai kviečia ir dalyvauti ne tik šv. Mišiose, bet ir rekolekcijose.

Kauno pilis. Nemuno ir Neries santakoje esanti pilis laukia visų neabejingų istorijai. Šiuo metu pilyje veikia Kauno miesto muziejaus skyrius, tad galima sužinoti labai daug įdomių dalykų. Šalia esanti vieta taip pat neretai būna įvairių renginių centru.

Kauno senamiestis. Būnant Kaune tiesiog būtina apsilankyti Kauno senamiestyje. Tai istorinių, kultūrinių, architektūrinių, gyvenamųjų objektų centras. Laisvės alėja, Vilniaus gatvė ir dar daug unikalių vietų. Čia galima smagiai pasivaikščioti, pagurkšnoti kavos/arbatos ir pasimėgauti vaizdais, gatvelėmis, architektūra.

Kauno Rotušė. Tai turbūt svarbiausias senamiesčio akcentas, kurį lanko tiek turistai, tiek Lietuvos gyventojai. Šioje aikštėje vyrauja ypatinga atmosfera, neretai vyksta renginiai. Visai šalia Kauno šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčia, Siručio rūmai, Kauno švč. Trejyybės bažnyčia ir ne tik.

„Art Deco muziejus“. Tai vieta, kuri nepalieka abejingų. Tarpukario butas, į kurį įžengę pasijusite tarytum būtumėt nukeliavę laiko mašina į tarpukarį. Baldai, sienos, kiekviena detalė ir viskas taip, kaip buvo tada. Viskas apgalvota iki pačių mažiausių detalių, kad pasijustumėte kaip tų metų svarbūs žmonės. Šis butas atspindi turtingųjų gyvenimą, mat toks interjeras prasčiokams buvo nepasiekiamas.

Funikulieriai. Jeigu esate Kaune, būtina pamatyti čia esančius funikulierius. Žaliakalnio funikulierius pakelia žmonės iš miesto centro iki Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos. Čia galima pasigrožėti nuostabiais vaizdais, panorama, o tuo pačiu pasidžiaugti, jog turėjote galimybę keliauti šiuo senoviniu, ypatingu transportu – funikulieriumi. Aleksoto funikulierius taip pat pakels Jus į nuostabią apžvalgos aikštelę, kur grožėsitės vaizdais.

Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune. Unikalus, istorinis pastatas Kauno senamiestyje. Šiandien viduje veikia muziejus, o ramiai praleisti laiką su knyga ar kavos puodeliu galima ir prezidentūros sodelyje.

IX Fortas. Tai vieta, kurią lanko užsieniečiai tiek skirtingų Lietuvos miestų gyventojai. Itin įdomi vieta, kurioje yra muziejus. Čia galima apžiūrėti Kauno tvirtovės gynybinių įtvirtinimų karine architektūrą, ginkluotę Pirmojo Pasaulinio karo, taip pat galima susipažinti su kalinių gyvenimo kasdienybe. Kalinių buitis, darbai, gyvenimas. NKVD vykdytos represijos, nacių nusikalstama veikla ir dar daug visko. Itin autentiškai išsaugota viskas nuo menkiausių detalių iki pastatų. Vieta, kurioje pabuvus, įspūdis išlieka ilgam. Iš viso pavyko atstatyti devynis fortus.

Raudondvario pilies dvaras. Būtina aplankyti ir pasigrožėti. Pilies rūmai su bokštu, parkas, oranžerija, arklidės, ledainė . Įdomi architektūra, istorija, Tiškevičių pėdsakai – įdomu, vertinga ir gražu.

Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika. Negalima neaplankyti. Renesanso, baroko, neogotikos bruožai, ypatinga dvasia tiek viduje, tiek išorėje. Katedra yra šalia Rotušės.

Laisvės alėja. Tai puiki vieta pasivaikščiojimams, įkvėpimo paieškoms. Labai jauku, gražu. Daugybė kavinių, barų, parduotuvių, restoranų, ypatinga architektūra ir miesto dvasia. Čia pat Vytauto Didžiojo ir Leonido Donskio skulptūros.

Kodėl nepalankius gyvūnėlių?

Lietuvos zoologijos sodas. Nuostabi vieta, kuri patiks tiek dideliems, tiek mažiems. Veikiantis nuo 1938 Lietuvos zoologijos sodas užima net 15,66 ha parko plotą, tad tikrai yra ką apeiti ir ką pamatyti. Skaičiuojama, jog šiame zoologijos sode yra apie 2166 vienetų gyvūnų bei 232 rūšių, iš kurių 31 egzotiškos arba yra arti išnykimo ribos, o 11 rūšių įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Tai didžiausia gyvūnų kolekcija šalyje. Zoologijos sodas sulaukia labai daug svečių tiek iš užsienio, tiek kitų Lietuvos miestų gyventojų. Galima pasivaikščioti, pasigrožėti, tačiau tuo pačiu sužinoti įvairiausių dalykų apie gyvūnus, jų rūšis, savybes, būdą.

Tado Ivanausko zoologijos muziejus. Tai vieta, kurioje galite susipažinti su pasaulio ir Lietuvos gyvūnijos įvairove, raida, ypatybėmis. Čia organizuojama daugiau nei trisdešimti teminių ekskursijų, įvairių gyvūnų klasių ypatybės, zoogeografinis pasiskirstymas, ekologija ir daug kitų temų. Įvairūs edukaciniai užsiėmimai skirtingo amžiaus žmonėms. Šis muziejus organizuoja ir koordinuoja paukščių žiedavimą Lietuvoje.

Kitos įdomios lankytinos vietos Kaune

Šiltuoju metų laiku – balto smėlio paplūdimiai. Kaune yra ir baltojo smėlio paplūdimiai, kuriuose galėsite atsikvėpti, pailsėti, o tuo pačiu išsimaudyti, paplaukioti baidarėmis, vandens dviračiais, valtimis. O gal kiek aktyviai praleisti laiką žaidžiant mini golfą, tenisą, krepšinį, pasportuoti? Lampėdžiai, Panemunės paplūdimys, Kauno marių paplūdimiai laukia visų, neabejingų vandens telkinių grožiui ir su jais susijusioms pramogoms.

Norite šiek tiek daugiau meno, teigiamų emocijų ir įkvėpimo? Tuomet Kiemo galerija puikiai Jums tiks. Kauno senamiestyje esantis vidinis kiemas papuoštas įvairiomis meninėmis instaliacijomis, nuotraukomis, paveikslais, piešiniais. Tai nėra muziejus ar eksponatas, negyvenamasis kvartalas, todėl turime gerbti gyventojų privatumą ir netrukdyti jų ramybės, kieme netriukšmauti. Žavėtis tikrai galima.

Norite šiek tiek mistikos? Tuomet Jums gali patikti apleista Digrių koplyčia, esanti visai šalia Kauno. Čia turėjo būti koplyčia prie medžio uosio, kuris turi ypatingų gydomųjų galių ir gali padėti žmonėms. Deja, tačiau šis planas nebuvo įvykdytas dėl medžio nudžiūvimo, tačiau pats objektas išliko. Tai mistinė, įdomi ir tuo pačiu ekstremali vieta. Čia reikia būti itin atidiems ir neskubėti, mat objektas nėra prižiūrimas.

Aerodromas. O gal norėtumėte nuvykti į S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą? Taip, jis yra Kaune ir nuolat sulaukia vis daugiau lankytojų. Tai puiki proga išbandyti save kaip pilotą arba tiesiog smagiai praleisti laiką skraidant pasirinktu lėktuvu. Galima būtų galvoti, jog ši pramoga nėra išskirtinė ir ją galima surasti ir kitur, tačiau tai seniausias tokio tipo aerodromas Europoje ir jam pavyko išsaugoti savo autentiškumą.

Šiek tiek romantikos ir meilės? Jeigu norisi romantikos, meilės, tuomet metas pabūti prie arba ant Trijų mergelių pėsčiųjų tilto. Tai tiltas, kuris jungia Aukštuosius Šančius ir Panemunę. Čia dažnai galima pamatyti mylimų žmonių bučinius ar gėles, kurias jaunuoliai dovanoja savo išrinktosioms. Šią vietą mėgsta ir fotografai, kurie įamžina mylinčių žmonių žvilgsnius vestuvių, sukaktuvių proga ar be progos.

Svetingumo kompleksas Monte Pacis. Šiandien yra nemažai poilsio, SPA, pramogų kompleksų, tačiau čia ne apie tai… Tai unikali vieta, sveikatingumo kompleksas, kuris yra Pažaislio vienuolyno ansamblyje. Kokybiškas, skirtingų epochų ir kultūrų bruožų turintis maistas, čia pat auginamos daržovės – visa tai galima gauti Monte Pacis. O kur dar pačių vienuolių gamintas vynas ir alus. Tai unikali vieta, kurioje tuo pačiu galėsite pagyventi ta dvasia, kuria gyvena vienuoliai. Tai padaryti leis viešbutis, kuriame įrengti jaukūs kambariai. Nežinome, ar yra antra tokia vieta, nes ši – unikali. Jeigu norisi ramybės, vidinės harmonijos, poilsio, o tuo pačiu aukštos kokybės maisto – Jums čia apsilankyti tiesiog būtina.

Kaunas – nuostabus, įdomus miestas, kupinas įvairių gamtos, architektūros, istorijos, mokslo ir kitokių objektų. Čia patiks įvairaus amžiaus žmonėms, nepriklausomai nuo pomėgių. Galima per vieną dieną aplankyti kelis objektus, o gal net keliolika, jeigu šie vienas šalia kito. Tačiau gyvenant Lietuvoje, kad ir kitame mieste, tikrai verta aplankyti Kauną „iš visų pusių“. Nepamirškite, jog nemažai objektų galite pamatyti ir iš viršaus. Kaip? O gi tiesiog įsigijus pramogą – skraidymą oro balionu. Tai puikus būdas pamatyti gražiausią kraštovaizdį, pilis ir dar daug visko iš aukštai. Šis būdas rekomenduojamas, kai jau aplankėte norimus objektus žemėje arba bent kažkiek susipažinote su Kaunu – pojūčiai ir pažintis bus dar gyvesnė.

Tikimės, jog atradote sau įdomių vietų ir jau planuositės maršrutą, o gal tiesiog vyksite į miestą, o tada nuspręsite ką norite pamatyti, priklausomai nuo nuotaikos ir orų. Visi variantai geri, svarbiausia aplankyti šį nuostabų miestą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jums taip pat gali būti įdomu